يکي از ويژگي‌هاي ازدواج، تعهد و پايبندي هريک از همسران به يکديگر و حقوق متقابل است به گونه‌اي که اين تعهد شالوده زندگي مشترک است؛ در غير اين صورت اعتماد متقابل بين همسران يا اعضاي خانواده کمتر و کمتر خواهد شد.


به عقيده اين روان‌شناس، مهم‌ترين انگيزه زن و مرد متاهلي که به سوي روابط نامشروع کشيده مي‌شوند، تجربه مجدد صميميت است. چيزي که ديگر آن را در زندگي مشترکشان نمي‌يابند.


در رابطه طولاني مدت مثل رابطه زن و شوهر اگر يکي از طرفين چه زن و چه مرد خارج از منزل با فرد ديگري ارتباط برقرار کرده و از همسر خود پنهان کند، خيانت محسوب مي‌شود.


خيانت امروزه رفتاري شده که شايد افرادي که اين کار را انجام مي دهند به دنبال دليل براي توجيه اين خيانت هستند، مثلا در رابطه خود عشق نداشته و از طرف مقابل خود دريافت مي‌کنند.


وقتي که فرد يک نياز اصولي و اخلاقي اش برآورده نمي شود و با رفتاري مثل خيانت به دنبال برآوردن نياز باشد هيچ وقت به سلامت روان و شادماني نخواهد رسيد.


رفتارهاي زشت، نق زدن‌هاي دائمي، نزاع‌ها و مجادله‌هاي فراوان دستورالعمل مناسبي براي ايجاد سردرد و در تصور برخي همسران (البته به نادرست)، خيانت بهترين راه فرار از جهنم خانه است. راهي که البته آن‌ها را از چاله درمي آورد و به چاه مي‌اندازد.


روانشناسي خيانت ن تاکيد ميکند که ن در برابر عدم وجود رابطه حسي قوي در زندگي شويي ممکن است روي به خيانت بياورند. بنابراين نکاتي را به مردان گوش زد ميکند تا توجهشان به اين مسئله ازبين نرود.


روانشناسي خيانت مردان نيز به اتفاقات زمينه ساز خيانت براي مردان اشاره ميکند و آنها را توصيف ميکند. بررسي شرايط روحي و رواني مردان بسيار متفاوت تر از ن است. 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Douglas Barry قلبِ عاشق خريد عسل کوهي از فروشگاه عسل طبيعي کوهستان بازي انفجار آنلاين سايت اطلاع رساني دكتر رحمت سخني Dr.Rahmat Sokhani خريد خانه در آنتاليا بيگ والت مرجع کسب و کار اينترنتي گروه بازسازي ساختمان هاستينگ